آداب رستوران های فرانسوی - بخش اول

مرداد

۱۵

آداب رستوران های فرانسوی - بخش اول

بسیاری از ما درباره عادات خاص فرانسوی ها در سرو غذا و یا رفتارهای خاص فرانسوی ها در رستوران ها شنیده ایم و حتی بسیاری افراد این اصول را سخت گیرانه میپندارند و علاقه چندانی به رعایت آنها ندارند. بسیاری از افراد غیر فرانسوی که حتی در رستوران های لوکس و سطح بالا غذا خورده اند وقتی برای اولین بار در یک رستوران فرانسوی در پاریس غذا می خورند ممکن است کمی عصبی و سردرگم شوند.  شاید برای شما هم سوال شده باشد که این اصول دقیقا چه چیزهایی هستند و چکونه می توان مطابق با آداب رستوران های فرانسوی رفتار کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با این آداب و اصول آشنا کنیم:

تاکید بر ساعت مشخص برای صرف غذا

یکی از مهم ترین عادات رستوران های فرانسوی رعایت ساعات مشخص برای صرف غذاست. رستوران های فرانسوی عموما از ظهر تا ساعت 2 غذا سرو می کنند و خارج از این ساعات آشپزخانه تعطیل است. در غیر این ساعات احتمالا فقط بتوانید فست فود بخورید، پس اگر می خواهید مانند یک فرانسوی و یا در یک رستوران فرانسوی  غذا بخورید حتما به ساعات صرف غذا توجه داشته باشید.

 

قبل از حضور در رستوران میز رزرو کنید

یکی از اصلی ترین اصول حضور در رستوران های لوکس و سطح بالا، رزرو میز قبل از حضور است. اگر قصد دارید فست فود میل کنید و یا در یک کافه محلی قرار بگذارید نیازی به رزرو کردن نیست، اما اگر قرار است یک وعده و یا رویداد خاص با همراهتان داشته باشید حتما قبل از حضور میز رزرو کنید.

اگر به هر ترتیب ممکن است دیر به محل رستوران برسید حتما پرسنل رستوران را با یک تماس مطلع کنید، در غیر اینصورت وقتی به رستوران برسید ممکن است میبیند متاسفانه شخص دیگری سر میز شما نشسته است. اگر نمی توانید به قرار برسید حتما رزرو خود را در سریع ترین زمان ممکن کنسل کنید.

 

آداب ورود و نشستن در رستوران فرانسوی

در اکثر کشورها رسم بر این است که مرد درب را برای خانم نگه دارد تا خانم وارد رستوران شود اما در فرانسه عرف این است که مرد اول وارد رستوران شود تا بتواند هماهنگی های میزز رزرو شده را انجام دهد. کسی که اول وارد رستوران شود میزبان تلقی شده و رعایت این موضوع را حتی زمانی که دو خانم با یکدیگر برای صرف شام بیرون می روند می بینید.

اگر میز در جایی است که کنار آن دیوار یا پارتیشنی قرار دارد، خانم هایی که در گروه قرار دارند در کنار دیوار می نشینند و همیشه مردان در لبه خارجی میز قرار میگیرند. این عادت چنان برای فرانسوی ها جا افتاده که اگر ببینند خانم ها در نیمه خارجی میز نشسته اند برایشان بسیار عجیب است.

 

نوبت و صف را رعایت کنید، حتی اگر دیگر افراد حاضر این کار را نکنند

هرگز هنگامی که وارد رستوران می شوید بدون نوبت و خارج از صف برای دریافت سرویس جلو نروید. این کار نه برای دیگر مشتریان خوشایند است و نه باعث می شود به شما خدمات بهتری ارائه شود. اگر از میزی که برای شما در نظر گرفته شده خوشتان نمی آید به احتمال زیاد این امکان وجود دارد تا با درخواست محترمانه بتوانید میزتان را تغییر دهید، پس به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی تن صدای خود را بالا نبرید.

 

نحوه گرفتن سفارش در رستوران های فرانسوی

دادن منو و گرفتن سفارش از خانم ها شروع می شود (عموما از مسن ترین خانم موجود در جمع). پیش خدمت منو را به شما می دهد و کمی بعد برای گرفتن سفارش نوشیدنی باز می گردد. به محض اینکه نوشیدنی ها به میز برسند، سفارش غذا گرفته می شود.

عموما نان روی میز وجود دارد ولی فرانسوی ها تا وقتی که غذای اصلی سر میز نرسد به آن دست نمی زنند. آنها نان را با کره نمی خورند مگر اینکه بشقاب غذای دریایی سفارش داشته باشند.

اگر سفارش شما فوژراس است، آن را روی نان نگذارید و بخورید، بلکه با کارد و چنگال تکه ها را جدا کرده و در دهان بگذارید و بعد یک تکه نان جداگانه بخورید.

اگر گوشت قرمز سفارش داده اید، تنها حالت پخت و سرو آن حالت آبدار (خونی) است. هر حالتی جز این باشد انگار درست سرو نشده و چندان خوشایند نیست، مگر برای خانم های باردار.

وقتی که نوشیدنی را سر میز می آورند، پیش خدمت درب آن را باز می کند و مقدار کمی در یک لیوان می ریزد و به میزبان می دهد. بعد از اینکه عطر و طعم آن را چشید و تایید کرد، برای دیگر لیوان ها هم سرو می شود.

فرانسوی ها چنگال را در دست چپ و کارد را در دست راست میگیرند و در برداشتن لقمه ها کوچک و تر و تمیز سالاد با دست چپ استادند.

زمانی که ماهی سفارش دهید، روال بر این است که ماهی با پوست و در حالی که سر آن هنوز وجود دارد سرو می شود. اگر از این حالت خوشتان نمی آید، کافی است به پیش خدمت بگویید و وی بشقاب شما را پس از ایجاد فرم مورد نظر برای شما بازمیگرداند.

اگر گیاه خوار هستید فرانسه چندان جای خوشایندی برای غذا خورد شما نیست. رژیم گیاه خواری در فرانسه چندان مرسوم نیست ولی روز به روز در حال جا افتادن است و سرآشپزها در تلاشند تا بتوانند با تهیه یک وعده سبزیجاتی این مدل میهمانان را نیز خوشنود کنند.

اگر سر یک میز هم خانم وجود دارد و هم آقا، آقایان باید حواسشان باشد تا به محض اینکه لیوان خانم خالی شد برای وی نوشیدنی بریزند. مرسوم است که خانم ها برای پر شدن لیوانشان درخواست نمی کنند پس اگر با یک خانم فرانسوی برای شام بیرون رفته اید حتما این نکته مهم را به خاطر داشته باشید.

حتی اگر برای شام کاری بیرون رفته اید، چندان خوشایند نیست که حتی سر دسر نیز درباره کار حرفی بزنید. خصوصا اگر افراد دیگری که از خارج فضای کاری نیز در سر میز شما حضور داشته باشند. این یک قانون موکد نیست اما چیزی است که مرسوم است.

اگر برای میز پنیر سفارش داده شده است، آن را طوری ببرید که شکل کلی پنیر حفظ شود و هرگز از نوک آن تکه ای جدا نکنید. زیرا خوشمزه ترین قسمت آن همان قسمت است و این کار شما کمی حریصانه و ناخوشایند است.

ارسال نظر

نظرات