آداب رستوران های فرانسوی - بخش سوم

مرداد

۲۰

آداب رستوران های فرانسوی - بخش سوم

بعضی چیزهایی که در رستوران های دیگر نرمال به نظر می رسند اما در رستوران های فرانسوی چندان نرمال نیستند

  • سفارش دادن فقط یک پیش غذا به دلیل رژیم داشتن و یا گرسنه نبودن

فرانسوی ها غالبا بین وعده های غذایی چیزی نمی خورند پس وعده غذا را با پیش غذا آغاز و تا غذای اصلی پیش می روند

  • نصف کردن وعده غذایی

پرس های غذای فرانسوی با پرس های نرمال دیگر رستوران ها هم اندازه نیست. پس لزومی ندارد که پرس غذا را نصف کنید. این کار به نوعی توهین به پرسنل رستوران تلقی می شود. به ازای هر صندلی رستوران انتظار می رود که یک غذای اصلی (main course) سفارش داده شود.

  • جایگزین کردن و یا جابجا کردن برخی المان های غذا

اگر شما تحت رژیم غذایی خاصی مانند رژیم بدون گلوتن یا هرچیز دیگری هستید بهتر است به رستورانی با آن مدل غذا بروید. سرآشپزهای هر رستوران نسبت به هر چیزی که برای مشتریان ترتیب داده اند و می پزند تعصب خاصی دارند و درخواست جابجایی برخی المان های غذا برایآنها چندان خوشایند و قابل قبول نیست.

پس اگر واقعا آلرژی و یا مساله حادی با برخی مواد غذایی دارید، سعی کنید نحوه درست بیان این مساله برای پرسنل را یاد بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

همچنین اگر نمک و فلفل روی میز ندیدید، بدانید که قرار است با یک طعم فوق العاده سورپرایز شوید و به این معنی است که سرآشپز به چیزی که پخته ایمان دارد و نیازی به اضافه کردن هیچ گونه افزودنی نمی بینید.

  • درخواست صورتحساب های جداگانه از پیش خدمت

اگر با گروهی از دوستان سر یک میز غذا می خورید تنها تقاضای یک صورتحساب کنید و بعدا در بیرون رستوران مبلغ را بین خود تقسیم کنید. فرانسوی ها سر موضوعات بی اهمیت مثل اینکه چه کسی دسر یا نوشیدنی بیشتری خورده بحث نمی کنند و اگر هم کنند مساله ای متوجه پیش خدمت نیست.

  • در تمامی صورتحساب ها ذکر شده که هزینه سرویس و خدمات در مبالغ غذاها لحاظ شده است و نیازی به پرداخت مبلغ اضافی نیست مگر اینکه احساس کنید سرویس بسیار خوبی از پیش خدمت دریافت کرده اید.

اما این به این معنی نیست که چون پیش خدمت از مبلغ سرویس صورتحساب دستمزد میگیرد دیگر هیچ انعامی روی میز نگذارید. درست است که وقتی سرویسی عالی دریافت نکرده باشید چندان رغبتی به پرداخت انعام ندارید اما این چیزی است که جزئی از فرهنگ فرانسوی است و بدون توجه به اینکه واقعا نیاز است یا نه انعامی حتی کوچک برای پیش خدمت در نظر بگیرید و این روال را بهم نزنید.

بعد از آوردن دسر یک فنجان قهوه (عموما بلک اسپرسو- مگر اینکه با خامه سفارش داده باشید) گاها همراه با یک کوکی یا شکلات کوچک برای سرحال آوردن شما آورده می شود. پیش خدمت هرگز سرخود و پیش از اینکه آماده رفتن باشید صورتحساب را در مقابل شما قرار نمیدهد. حتی اگر آخرین مهمان موجود در رستوران باشید، تا زمانی که درخواست صورتحساب نکرده باشید آن را برای شما نمی آورند.

 

 

 

ارسال نظر

نظرات