تاریخچه استیک رستوران فرانسوی آنتروکت

دی

۰۴

تاریخچه استیک رستوران فرانسوی آنتروکت

آنتروکت (Entrecote) به برشی بدون استخوان و باریکی از گوشت گاو گفته می شود که از قسمت بین دنده گاو جدا شده و برای طبخ استیک مورد استفاده قرار گیرد. رستوران های زیادی در سراسر جهان از نام آنتروکت دربخشی از نام رستورانشان استفاده می کنند و به مشتریان استیک ارائه می دهند. اما تعداد معدودی رستوران با نام (L'Entrecôte) در جهان وجود دارند که با استایل فرانسوی خاصی بشقاب استیکی ویژه همراه با سیب زمینی سرخ کرده و یا چیپس ارائه می کنند.

در سال 1959، Paul Gineste de Saurs رستورانی ایتالیایی خریداری کرد. وی تصمیم گرفت به جای منو ایتالیایی قبلی، بشقاب استیک فرانسوی همراه با سیب زمینی سرخ کرده را به عنوان تنها وعده اصلی رستوران ارائه دهد و هیچ گزینه دیگری برای سفارش غذای وعده اصلی در رستوران وجود نداشته باشد.

در حالی که عمدتا دیگر رستوران ها بشقاب استیک و سیب زمینی سرخ کرده را همراه با کره گیاهی سرو می کردند، رستوران فرانسوی آنتروکت این بشقاب های استیک را همراه با سس کره ای مخصوصی با سبزیجات افزودنی منحصربفرد سرو می کرد. سالاد ساده ای متشکل از کاهو و گردو همراه با سسی با فرمولاسیون اختصاصی  به عنوان پیش غذا پیشنهاد می شد و در پایان وعده اصلی چند انتخاب برای دسر به افراد ارائه می شود. این دسرها عمدتا پایه بستی دارند و با سس شکلات و چندین مدل میوه و خامه زده شده سرو می شوند.

با وجود اینکه رستوران های آنتروکت (L'Entrecôte) تنها یک مدل غذا برای وعده اصلی ارائه میدهد و در این رستوران انتخاب ها خیلی محدودند، اما این رستوران ها درخشش فوق العاده ای داشتند و با استقبال زیادی روبرو شدند.   

ارسال نظر

نظرات