آداب رستوران های فرانسوی - بخش دوم

مرداد

۱۷

آداب رستوران های فرانسوی - بخش دوم

با پیش خدمت های فرانسوی به مثابه یک فرد حرفه ای رفتار کنید

گارسون هایی که در رستوران های فرانسوی خوب کار می کنند خود را فردی حرفه ای می دانند و توقع دارند که با آنها مانند یک حرفه ای رفتار شود. پس اگر وقتی از شرایط راضی نیستید با صدای بلند فریاد بزنید گارسون (پسر) نه تنها راه به جایی نخواهید بلکه به احتمال زیاد هیچ سرویس دیگری نیز به شما نخواهند داد.

اشکالی ندارد که درباره گزینه های خارجی داخل منو سوال بپرسید

اگر نامی در منو برای شما نامانوس است تردید نکنید و به راحتی بپرسید. اگر رژیم غذایی خاصی (یا آلرژی) دارید، حتما با گارسون صحبت کنید و ببینید آیا مورد انتخابی برای شما مناسب است یا خیر. مثلا کسانی که گیاهخوارند بدون شک می توانند در عمده رستوران ها غذای خوب و باب طبعی پیدا کنند.

آب شهری، آب بسته بندی در بطری و وجود یخ در نوشیدنی

زمانی که شما یک بطری آب سفارش می دهید حالت ها مختلفی برای نحوه سرو این سفارش وجود دارد. نترسید که درباره جزییات این مورد توضیح دهید، مگر اینکه برای شما فرقی نمی کند و یا چیزی که همیشه سرو می کنند را می پسندید. مثلا بعضی افراد طرفدار پر و پاقرص آب گازدار هستند ولی ترجیح می دهند آب ساده با پارچ سفارش دهند و آن پول را در جای دیگری هزینه کنند. بسته به جایی که در آن غذا می خورید، ممکن است چند قالب یخ نیز ممکن است در کنار سفارش شما سرو بشوند یا نشوند. در بسیاری از رستوران های فرانسوی، دو تا سه قالب یخ را برای سرویس در نظر می گیرند. رستوران هایی که بیشتر مشتریان آنها آمریکایی هستند، این حسن را دارند که غالبا یک سطح نقره ای رنگ کوچک یخ برای سرویس ارائه می دهند.

نکات فرانسوی درباره دست و آرنج

به خاطر داشته باشید که دست و یا آرنجتان را بر روی میز نگذارید. همچنین دست هایتان را روی پایتان نیز نگذارید و آنها را بالاتر و در محدوده ای که قابل دید باشد نگه دارید. این مورد به افسانه های قدیمی فرانسوی که درباره دزدانی که خنجر حمل میکرند گفته می شد برمیگردد.

لطفا عکس نگیرید

از آداب رستوران های فرانسوی خصوصا در خود فرانسه این است که بدون اجازه از افراد عکسی نگپیرید، مگر اینکه شما عکاسی باشید که برای نشریه ها از غذاها عکس تهیه می کنید. هیچ کس دوست ندارد در حالی که غذا می جود از وی عکس گرفته شود.

نکاتی درباره انعام دادن به ‍پیش خدمت

اگر سرویسی که به شمار ارائه شده از حد نرمال و مورد انتظارتان بهتر بود و ممکن است به زودی مجددا به این رستوران برگردید، می توانید تا حدود 5 درصد به عنوان انعام به مبلغ پرداختی اضافه کنید. یادتان باشد که پرداخت 20درصد مبلغ فاکتو چندان معمول و ضروری نیست؛ اگرچه عموما آمریکایی ها این کار را می کنند ولی فرانسوی ها نه. این کار برای این ایست که رفتار واقع گرایانه تری داشته باشید. زیرا ممکن است فکر کنند که یا شما نیت بدی دارید و یا قصد خودنمایی دارید.

ظرف باقی مانده غذا

فرانسوی ها می گویند نباید ظرفی برای برداشتن اضافه غذا گرفت اما به این معنی نیست که لزوما این کار را نمی کنند. مثلا به پیش خدمت بگویید که مادر مریضی دارید یا این غذا را برای کسی که دوستش دارید میبرید، و یا مثلا غذا را برای روز بعدتان میخواهید. همچنین می توانید فارغ از این داستان گویی ها فقط از پیش خدمت ظرفی برای اضافات غذا بخواهید.

تقسیم کردن غذا

پیش تر اگر کسی به بشقاب غذای دیگری دست می زد انگار گناه بزرگی کرده بود اما حالا شرایط کمی آسان تر شده، درست است که با تقسیم غذا رستوران بیرونتان نمی کنند ولی پرس های غذاهای فرانسوی چندان بزرگ نیست که یک خانواده را سیر کنند!

ارسال نظر

نظرات